Prosinec 2010

Timy's Christmas

24. prosince 2010 v 0:59 | Mitsuki |  Naše kecy
Má duše byla opět unesena do jiného světa, tudíž musím zase napsat nějaký hodně citově zabarvený článek. Dnes se to dá ale omluvit. Proč? Protože jsou Vánoce!
A jak tohle cítění vzniklo? Kapří šupinou, kterou jsem zahlédla na podlaze, když kapříčka babička připravila o život (heh, kat naší rodiny).

Trocha zaschlé krve na kapří šupině,
nastal čas lásky a míru,
padlý strom na holé pustině,
tak vesel se a vzývej Kristovu sílu.

Co jiného mohlo vzniknout v mé hlavě, než tato docela smutná a děsivá slova...pozor, na scénu asociativně vstupuje Tim Burton....

Tim Burton's The Nightmare Before Christmas mne  bavily po celý dnešní večer a ani neexistuje tak vysoké číslo, kterým bych mohla tento film nějak obodovat (hmmm...nekonečno?). Ale tak je to se mnou u všech Burtonových filmů, tak radši nečtěte ty moje kecy a posuďte to sami shlédnutím tohoto hororově pohádkové příběhu, který stvořily ruce umělce ještě v čase mé neexistence.

Scary Merry Christmas!!!

tim burton

Pátého Mikuláša-nadílka trochu jinak

5. prosince 2010 v 14:28 | Mitsuki |  Naše kecy
Áh, to je krása, to je nadílka! Prostřednictvím nového článku musím vyjádřit svou radost a nadšení z povedeného designu by Tsukiko! Vážně nádherné, ten pergamen vypadá skoro jako kremrole, tak sladce, kolébajícně, to ani nemluvim o tom, že jsem si v poslední době oblíbila hnědou barvu... Znaky v pozadí znamenají vlk a drak, éh, jakže se jmenovalo to tvoje vlče..Retsu? Retsu a Hotaru...

Jinak je Tsukiko, chudinka, nemocná, u nás to schytala maminka s tatínkem (ale ne zas tak moc), jen já se sobecky bojím o svou kůži...Bojím se chorob, které se mi zatím tradičně nevyhly žádné Vánoce. Když už mluvím o těch svátcích, ani se na ně tolik netěším, ale jakmile si vybavím Timovy Vánoce nebo Nevěstu nebo Karlíka nebo prostě Burtonovskou atmosféru, sbíhají se mi všechny sliny na posezení před televizní obrazovkou a jsem celá natěšená na všechny jeho výplody fantazie přenesené na filmové plátno. Ráda bych se podívala úplně na všechno, co jsem viděla i neviděla, někde v zasněženém domečku, plném pohody a teploučka...To dělá i ten sníh tam za okny. Tak se mějte hezky, nestresujte se, papejte mikulášskou nadílku bez obav z nový kil a kalorií a užijte dne (popřípadně noci, pokud jste se sem dostali za "temné části dne" . :)

"Tak to teda nechápu."
stromeček
P.S. Už by se dal zase dělat Snowart s rampouchama!

Odkazy

5. prosince 2010 v 13:40