Říjen 2010

Čapkovi Pulci ve filmu!

28. října 2010 v 0:39 | Mitsuki |  Novinky
Jednoho pátečního odpoledne jsme se celá rodina tak nějak příhodně setkali ve městě a vydali se odbýt víkendové nákupy, při jejichž chaotickému pobíhání od regálu k regálu mezi spoustou lidí se většinou pohádáme. Chtěla jsem to mít rychle za sebou, tak jsem se první (jako vždy) vrhla na oddělení magazínů a novin. A ejhle, co mi to musí padnout do oka. Předražený časopis Cinema! A hele, Zelená míle, Kukaččí přelet a to a to a to...Čapek a jeho Mloci ve filmu! To musím mít (vystřižené)! Maminko, maminko..-NE. Svěšená hlava s pokleslými rameny vrací časopis zpět do regálu. Zbytek nakupování to ve mně bouřilo. "Já ho chci!"

Ale jaká to spásná myšlenka se mi rozsvítila v žárovičce nad hlavou, když jsem byla v knihovně a procházela kolem čítárny? Už jsem si to mašírovala k poličkám s aktuálními čísly všech možných časopisů. C C C jako Cinema, už to mám!

V létě roku 2011 začne český producent Tomáš Krejčí a polská scenáristka Agnieszka Hollandová zpracovávat film podle jednoho z nejslavnějších románů Karla Čapka. Jedná se o skoro "sci-fi" román Válka s mloky. Natáčení bude dost drahé kvůli všem trikovým efektům přes počítače, ale nebojte, lidské role budou normálně herecky obsazené. Výtvarníkům dá asi pořádně zabrat vytvoření plastových odlitků pro postavy mloků, a tak se strašně těším, jak to bude vypadat. Natáčet se prý bude v Čechách, na Slovensku, v Polsku a dokonce v Indii.

Ke shlédnutí je zatím k dispozici "trailer" pro nalákání sponzorů


Faith

24. října 2010 v 0:06 | Mitsuki |  Naše kecy
Věříš?

Ano.

A v co?

Ve víru...

Hle, zde jest člověk z lůna Evy zplozen Adamem a stvořen Bohem, zde jest lidské i božské stvoření.


Je to vůbec možné?

A jemu vzdáti hold

9. října 2010 v 23:19 | Mitsuki |  Naše kecy
Samozřejmě, že jsem celý dnešní sobotní večer musela strávit čuměním na bednu, která měla tu čest vysílat do všech domácností obraz ve všech rolích dokonalého Johnnyho Deppa. Takže víte, co mne motivovalo k ódě na jeho počest.


Čím jiným být,
než Černou perlou
pro kapitána Jacka?
Kde jinde sedět,
než jako klobouk
krejčího pokrývek hlavy v říši divů?
Jak jinak sloužit,
než jako věrná břitva
holiče?
Stát se ořem bezhlavého jezdce,
neživou rukou mrtvé nevěsty
či tajemným oknem do kukuřičné zahrady,
znamená stát se
společníkem nesmrtelného charismatu
Johna Christophera Deppa.


A hvězda spanilá, se od pokoje odklonila...

8. října 2010 v 21:49 | Mitsuki |  Naše kecy
Po dlouhé době slyším hudbu ze svého přehrávače a ne ze své hlavy!
Všechno najednou zase bije a dýchá...to napětí, vzrušení, fantasie, nedosažitelné se mi najednou svíjí přímo na klíně...Je jedno, že se v životě některý věci serou, protože od toho tady asi stejně jsou. Nejlepší lék je tma. Poslouchá, odpovídá mlčením, nikdy se nezpozdí a mé pokání dovršuje těch konců, ve kterých se mi jaksi mísí s pleonasmem...? Asi jsem usnula v obýváku po hádce s maminkou (a že jsem si musela dát záležet, abych ji naštvala...) No zase jsem se musela jednou vypsat se své nálady pár kratičkými větami...

Slzička ukápla za hřích,
který ranil a zlomil víru
v něco víc,
než v špinavý ručník...

Blbost jako vždycky, ale jestli to něco znamená pro mou blbou duši...

P.S. Lidi, dynamika je ve všem..vše zpívá, co hrdlo má i ráčí, i džbán, ze kterého vám teče voda (=petka, ze které lijete colu). Můj hudební hluch vám to říká, tak to je (..určitě..)

Někdy se tady možná objeví Timmy, tak se (ne)těšte!