Červen 2010

Japonsko prohrálo, ale i bez "FB" si zvýšilo status

29. června 2010 v 21:33 | Mitsuki |  Novinky
Všichni Japanofilové si určitě nenechali ujít zápasy našich s Kamerunem, Nizozemskem, Dánskem a dnes s Paraguayí. Již druhá prohra a zmařená možnost postupu jistě ranily všechny fanoušky, ale musí se uznat, že se opravdu rvali o vítezství, ti naši samuraiové.
Na začátku dnešní hry bylo úžasné poslouchat jejich hymnu a šeptat si její slova s nadějí v jejich vítezství, ale i s díkem k jejich existenci... Tento zápas s červenými Paraquayci jsem sledovala se zatajeným dechem, samozřejmě jak kvůli napětí, jestli zvítezí, nebo kdy si konečně ten Honda sundá dres...Vzhledem k tomu, že celou hodinu a půl i s těma 18 minutovýma prodlouženíma to bylo dost vyrovnané (hmmm....0:0....to byly oba týmy tak dobří nebo naopak?), vše rozhodly až závěrečné penalty, ze kterých se jen chudinka Komano netrefil. A však taky brečel a já mu nic nevyčítám, i když jsem na něj v prvním okamžiku šoku dost nadávala...
No a jak se tam střídali, Tamada nebo Nakamura (přiznávám, že se mi v průběhu docela dost pletla ta jejich jména, nakonec jsme si je s Tsukiko pamatovali aspoň takhle: ten vypadá jak Mádl ten Komano, ja, to blonďaty auto je Honda, ten, co by se měl oholit je Abe-proboha ať se neholi nebo ho nepoznám!-, ten indián je Nakazawa atakdáleatakdáleee..). Přestože prohráli, tak mám radost, že jsem je mohla všechny pozorovat na té velké televizi, všechny jejich fanoušky, cítit hrdost dálého východu...Určitě jsme ten autobus nezmeškaly zbytečně, ten druhej teda ani nebyl napsanej v jizdních řádech, to už je ale chyba FTL!
Jen malá připomínka, trenér Takeshi Okada vypadá jako žabák, nemůžu si pomoct!

Prázdniny?Kde?

22. června 2010 v 16:27 | Mitsuki |  Novinky
Tsukiko už zase dlouho nic nepíše, takže se vlády opět ujímám já.
Kam o prázdninách?
Ani nevím, po shlédnutí Máje jsem strašně chtěla do Českého ráje, ale když se teď podívám z okna, nechce se mi vůbec nic plánovat. Tsuki bude půlku prázdnin na brigádě a já budu zas sedět na zadku doma, nečinný život zoufalce.
Gackt bude mít své první turné po Evropě (Yellow fried chicken's-Otoko Matsuri) a ono je vyprodáno...j-rock by už taky mohl přestat hledat nový imeem a mohl by začít nás Dears a Guys a nevim co nějak informovat.
G