Srpen 2009

Youda - Sushi chef

23. srpna 2009 v 12:27 | Mitsuki |  Novinky
Na www. superhry.cz jsem narazila na hru Sushi chef a jelikož jsem Japanofil, neodolala jsem pokušení zahrát si hru o jídle od Japonců.
Její popis:
Nahlédněte v propracované online hře do zákulisí opravdové Sushi restaurace. V roli mistra sushi, který je zodpovědný za kvalitu pokrmů pro všechny hladové zákazníky, se budete podílet na výběru surovin a přípravě chutných sushi kousků. Na přípravě sushi si dejte pečlivě záležet, protože jen ty nejvytříbenější suroviny mohou řádně uspokojit chuťové buňky každého milovníka japonské kuchyně. Nebudete-li si jisti, jakou kombinaci surovin navolit, nebojte se, k dispozici máte příručku receptů, do které budete moci kdykoli nahlédnout. Stačí kliknout na knížečku s nápisem sushi recipes. V případě, že vám dojdou suroviny, zavolejte kurýrovi a objednejte si vše potřebné. Nezapomeňte, že pro postup do dalšího kola musíte utržit za celý den určitý finanční obnos. Na konci dne také máte možnost pořídit si vylepšení do vaší restaurace. Nedočkavé zákazníky uspokojte šálkem japonského vína sake. Pobavení zajistíte díky všemožným brykulím s vaším šéfkuchařským nožem. Bojíte se, že by prostředí restaurace potřebovalo doznat jistých estetických zlepšení? Neváhejte jej vybavit akváriem s rybkami, okrasnými záclonami nebo dekorativními židlemi s vyšším komfortem. Budete-li mít po skončení online verze hry Sushi restaurace pocit, že vaše ambice míří daleko výše, objednejte si plnou verzi tohoto chytlavého virtuálního zaměstnání a staňte se se svými několika restauracemi nejvyhlášenějším podnikem v celé sushi branži. Někteří z vás také možná po skončení hry dostanou chuť pořádné sushi okusit i v reálném životě. O vaše kulinářské zážitky ze světa sushi se neváhejte podělit s ostatními v komentářích pod hrou. Upřednostňujete nigiri, maki nebo sashimi?
Na začátku si vyberete ulici, ve které budete provozovat svůj sushi bar. Pojmenujete ho a můžete se pustit do hry!

Takhle vypadá Váš pult. (Zleva doprava) Najdete na něm suroviny jako rýže, kaviár a nori a později i krevety a další potraviny, podložku a nůž na přípravu surovin, pás, který slouží jako přeprava jídla k zákazníkům, dvě láhve sake na uklidnění netrpělivých zákazníků, kniha s recepty, vždy připravená se otevřít a poskytnout Vám návod na přípravu jídel, cedulky na rezervaci a telefon na přívolání dodávky s potravinami.

Jako odměna za obsluhu zákazníků si po směně můžete nakoupit pár věcí (ať už ozdobných nebo praktických) do svého Sushi baru.
Tahle hra je téměř dokonalá. Navodí příjemnou atmosféru dradiční hudbou a výzdobou a prostě včím, co v ní je. Píšu téměř, jelikož jsem nepřišla na co se používá ten nůž. To je ale detail, protože já jsem se obešla i bez něj.
Pokud jste Japanofilové, tak neváhejte a tuhle hru si zahrajte!

TOPlist

Jak zvýšit návštěvnost blogu aneb proč sem nikdo nechodí?

22. srpna 2009 v 18:04 | Mitsuki |  Naše kecy
Ehm ehm!
Poslední dobou (není to poslední dobou, ale už od samého počátku založení blogu...detail...) jsem si všimla, že náš blog, který vedeme s Tsukiko, skoro nikdo nenavštěvuje. Píšu "skoro", protože kromě nás se sice najde nějaký ten zoufalec, který se zatoulá až sem, ale to je opravdu jen vyjímka. Když se občas (při každé návštěvě blogu :) - blbej smajlík!!) kouknu na naši návštěvnost, tak jedinej kdo sem vkročí, jsme my dvě. Už mne nudí: Dnes 1, online 1.
Takže...Čím to je?

Nezajímavý články
Tohle zas tak není pravda. Dobře no, nejzajímavěším článkem se stala reportáž o koncertu Dir en grey v České republice a ten jsem ani nepsala já....ale co ty obrázky a výtvory a všechno ostatní? Snažíme se shromažďovat obrázky a fotky, co jsou nejhezčí. Sem tam nějaká informace o něčem nebo o někom...
Důležité je psát o tom, co nás doopravdy zajímá a ne o tom, co právě letí. Lidi snad zaujme názor někoho jiného, něco pochytí anebo naopak se budou snažit vyvrátit svýmy argumenty názory ostatních.

Málo se vnucujeme
Tak o tohle nestojím. O spřátelené blogy na které se ostatní chodí dívat jen kvůli tomu, že uzavřou s někým smlouvu jak s ďáblem, aby jim někdo zavítal na jejich blog, který je sám o sobě nezajímavý. Naoplátku on se musí stát dalším čísílkem na zobrazení návštěvnosti.
Možná by stačilo psát víc komentářů, u kterých zobrazím adresu našeho blogu navíc. Nebo napsat zajímavý nadpis, který by se mohl týkat čehokoliv, takže to ostatní zaujme.

No nevím, jestli si vůbec tenhle článek někdo přečte...