Červen 2009

Camui Gackt

27. června 2009 v 12:41 | Mitsuki |  Gackt
Přezdívky: Mr. Pork Belly, Magnum, The Mad Aristocrat and Super / Brother Saiyan
Žánry: Alternativní rock, pop-rock, pop
Narozen: 4. července, Okinawa - Japonsko
Povolání: zpěvák, textař, multi-instrumentalista, herec, model
Výška: cca 180
Váha: cca 60 kg
Rodina: sestra a bratr
Rodiný stav: rozvedený
Oči: hnědé ale podle nálady nosí kontaktní čočky hodně modré
Gackt Camui je japonský hudebník, textař a herec. Obvykle je jeho jméno spojováno s Malice Mizer pro jejich častou spolupráci, pak už ale jen jako sólový umělec. Umí japonsky, anglicky, francouzsky, korejsky, čínsky a kantonsky.
Jeho otec byl učitel hudby předně hrající na trumpetu a jeho matka byla též učitelka. Gackt byl jako dítě neposlušný a rád riskoval-v sedmi letech se málem utopil, když plaval na pobřeží Okinawy. Po této zkušenosti Gackt prohlásil, že může vidět a mluvit s mrtvými členy rodiny. V deseti letech byl dlouhodobě hospitalizován a seznámil se zde s několika smrtelně nemocnými dětmi, z nichž někteří během jeho pobytu v nemocnici zemřely.
Gacktovo hudební vzdělání začalo již ve 3 letech, kdy ho rodiče dali na hodiny klavíru, které ho po čtyřech letech přestaly bavit, ale trvalo další 4 roky, než mu rodiče dovolily s tím přestat. Gackt je známý pro jeho soutěživost a když se dozvěděl, že jeho přítel se také učí hrát na klavír, znovu se mu začal sám věnovat jen aby mohl být lepší než on. Začal se učit na kytaru a bicí.
Protože odmalička poslouchal klasickou hudbu, Gackt neprojevoval žádný zájem o rockovou muziku, dokud nedospěl.


Malice Mizer

V roce 1995 vstoupil do skupiny Malice Mizer jako zpěvák, textař a klavírista. Tam se poprvé setkal s hudebníkem jménem Mana, vůdcem kapely, ale při setkání na večeři spolu moc nehovořili. Další den se sešli a konečně si spolu promluvili a vyhledali další členy. Gackt byl rád že členi skupiny byli hodně rozmanití a spolupracovali. Prodej jejich desek velice rychle stoupl a jejich skupina začala mít spousty fanoušků. Kapela se hodně proslavila svými kostýmy. Členové se stali dobrými přáteli a hodně se spolu nasmáli. Gackt hodně kamarádil s bubeníkem Kami. Jejich popularita velice stoupla a oni vypustili dvě alba s názvem "Voyage ~ ~ Sans Retour" a "Merveilles". Gackt hodně tvořil texty a někdy i hudbu. Hudbu i text složil pro píseň "Le Ciel" 5. píseň z alba "Merveilles". V roce 1998 provedli živou show v Yokohama aréně, kde měli spousty kostýmů. Ve stejném roce taky podepsali smlouvu na jejich vlastní rádiovou show. V roce 1999 Gackt uveřejnil odchod ze skupiny a o pár let později uveřejnil autobiografii s názvem Jihaku, že byl požádán o odchod z kapely, kvůli ostatním členům, kteří byli zaslepeni penězmi. To ale kapela odmítla a řekla že Gackt jim prostě zmizel a potom se vynořil jako sólový umělec, nakonec jsou ale se členy kapely kamarádi.Sólová kariéra:

Gackt svou sólovou kariéru zahájil 12.května 1999. Vydal několik alb a singlů na VHS a DVD. P jeho hudbě se říkalo že byla směřována do anime a video her, například do "New Fist of the North Star", "Bujingai" nebo "Dirge of Cerberus: Final Fantasy VII.". V roce 2003 navrhl dvě kytary "Mercury" a "Venus". Od 7. ledna 2007 hrál Gackt vojenského diktátora Uesugi Kenshin v drama "Furinkazan" .


GacktJob:
Je podpora Gackta jeho živou kapelou, současná sestava:
 • Jukihiro "Chachamaru" Fujimura - podporuje zpěv, kytara
 • You - housle, kytara
 • Ju-ken - bass
 • Jun-ji - bicí
 • Igao - klávesy
Podpora členů v případě potřeby
 • Nell - bass
 • Minami - bicí
Bývalí členové
 • Masa - rytmus na kytaru
 • Ren - bass
 • Ryu - bicí
 • Toshi - bicí
Bunraku:

Je chystaný Rumunský film kde bude Gackt spolupracovat s Joshem Harnettem a Demi Moor. Režisér byl Gacktem tak ohromen že letěl do Japonska Gackta přesvědčit osobně. Gackt prohlási že byl tímto činem úplně ohromen a tak si režiséra velice váží. Gackt by měl hrát "tuláka" jménem Yoshi. Film je žándru akční-fantasy a měl by se zde oběvit i samurai.

Pár zajímavostí
• Gackt je levák i když preferuje psaní pravou.
• Je velmi tvrdohlavý, lehkomyslný, soutěživý, zvědavý a rád o všem ví.
• Je perfekcionista, hlavně během koncertů. Umí hrát na většinu hudebních nástrojů.
• Má sbírku nožů, zbraní, svícnů, DVD filmů a umělých květin. Umí několik druhů bojového umění.
Gackt řekl, že každý host předtím, než vstoupí do jeho domu, s ním musí bojovat…
Má rád:
kadidlo (kokosovou vůni); víno, soju, vodku, Teh; auta a řízení; značku cigaret Joker; ženy; komix BANANA FISH; film "The City of Angels", "Braveheart", "Soldier"; Yoshidu Miwu z Dreams Come True; vůni Egoiste Platinum od Chanelu; černou a bílou barvu; kimchi (korejské jídlo), vaječný salát, miluje vařit kari a Aiyu (dezert); být úplně nahý ve svém domě a v hotelovém pokoji; západ slunce více než jinou část dne; Chopina a Bacha.
Nemá rád: rýži, sladkosti, elektrické světlo (používá svíčky), šváby, jezdit metrem (řekl, že je tam hodně lidského pachu a zažil zde také nepříjemné obtěžování.
• Gackt prohlásil, že v roce 2012(2010) odejde ze zábavního průmyslu kvůli jeho zdraví.
• Po koncertu vždy omdlí a potřebuje drogu, aby se zase vzpamatoval…..vše samozřejmě pod dohledem lékaře.
• Do roku 2004 tvrdil že je upír
• Své fanoušky nazývá "Dears" .

Alba:
 • 1999: Mizerable
 • 2000:Mars
 • 2001: Rebirth
 • 2002: Moon
 • 2003:Crescent
 • 2005: Love latter
 • 2005: Diabolos 
 • 2009: Re:Born


Filmografie
Soyokaze (2002)
HERO'S HERO (2002)
Moon Child (2003)
Fürin Kazan (2007)
Artur a Minimojové (2007) - dabing
Mr.Brain (2009) jako Takegami Teijirou (episoda 2)
Kamen Rider Decade: All riders vs. Dai-Shocker jako Jooji Yuuki (2009)
Bunraku (2010 nebo 2011)
Artur a Maltazardova pomsta (2010) - dabing

V létě 2010 porvé zamířil do Evropy a lístky na jeho koncerty byly okmažitě vyprodané. Gackt je zkrátka klasika j-rocku, stejně jako Karel Gott v našem českém showbusinessu (a jejich jména mají kupodivu stejný význam, Gott=německy bůh, Kami= japonsky bůh).

Talk show to trochu spravila...

23. června 2009 v 21:54 | Mitsuki |  Naše kecy
Už je mi trochu líp. Talk show s Karlem Šípem mi trochu pomohla nemyslet tolik na to, že nejsem na koncertě Dir en grey, snad první japonské rockové skupiny, která dorazila do Česka. Die, Shinya, Kyo, Toshiya a Kaoru. Pět úžasných jmen, která patří pěti úžasným legendárním japonským hudebníkům. Když se spojí, vznikne něco tak nádherného, tak nepopsatelného. Ty emoce, které vkládají do své hudby...MLČ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Už je mi zase hůř...ale jsem stále klidná.....
21:52- za chvíli to skončí. Nevím, jestli JE Tsukiko dokáže opustit...Rozloučit se....Uvídí je ještě někdy? Může říct: Sayonara, možná za deset let v Japonsku......

Všichni v Praze jen já doma

23. června 2009 v 15:14 | Mitsuki
Dnes je 23. 6. 2009! Víte, co to znamená? No přece dnes mají Dir en grey v Praze koncert! A víte, kdo na něm není? JÁ!!!! Mí rodiče nedovolili, abych na ně jela!!! Víte, co to znamená?? Nevíte, jste na koncertě v Praze(teď eště ne, až od 19:00) a nemáte ani páru vo tom, že žeru bonboniéru Geisha, sedim u počitača, čekám, až začnou Zoufalý manželky (zrovna se z mýho mobilu ozvalo "Só, yokata né!"-sms-, hurá píše Tsukiko!hovno..brachu někdo zve na fotbal...) a přemýšlím o tom, jestli se mi naskytne ještě nějaká příležitost vidět nějaký slavný jrockerový Japonce v Praze..asi ne....
Tsukiko si to užije, bude mít vzpomínku do života a pro mě to bude jako na mé třinácté narozeniny...nejlepší kamarádka v čudu a já sama doma s krámama a čokoládou.
Trochu mě štve, že si to Tsukiko přečte, ale kam jinam to mám napsat? Asi do tajného deníčku, ale už je pozdě mě se to nechce přepisovat..
Ale má to své výhody
1. Můžu se dívat na Bleach, Jigoku shoujo a ...tak nic no...
2. Nemá to žádný výhody....prostě nemá...
A víte, co tohle všechno znamená? To, že se cítím se trochu dotčena, protože já bych bez ní nikam nejela...Že jsem na ní naprosto závislá! A to je špatně!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Měla bych se osamostatnit!!! Smířit se s tím, že nedostanu každou hračku, kterou chci a vytvářet si hodnoty věcí v životě.
Nesmutni, budou prázdiny, všechno bude v pohodě!!! Vše bude yasashi

Co kdo vynalezl?

22. června 2009 v 21:10 | Mitsuki |  Blbůstky
Co kdo vynalezl?
Ninja objevil chakru a vynalezl ninjutsu,
Naruto objevil ninjutsu a vynalezl Oiroke.

Jiraiya objevil Oiroke a vynalezl Icha-Icha,
Kakashi objevil Icha-Icha a vynalezl knihomolství.

Ino objevila Sasukeho a vynalezla posedlost,
Asuma objevil posedlost a vynalezl kouření.

Sakura objevila kouření a vynalezla šikanu,
Naruto objevil šikanu a vynalezl úhybné manévry.

Hyuuga objevil úhybné manévry a vynalezl taijutsu,
Lee objevil taijutsu a vynalezl antitalent.

Tsunade objevila zlomeniny a vynalezla rentgen,
Jiraiya objevil rentgen a vynalezl šmírování.

Gai objevil ženu a vynalezl sex,
Žena objevila Gaie a vynalezla migrénu.

Naruto objevil rasengan a vynalezl sílu,
Sasuke objevil sílu a tehdy se to všechno posralo !

Teda nevím, kdo to vymýšlel, ale je to fakt dobrý. Posílala mi to Tsukiko, tak vůbec nevím odkud to je. Aspoň nějaké rozptýlení, když v manze už není tolik vtipných scén...

Gackt fotky

12. června 2009 v 18:21 | Mitsuki a Tsukiko |  Gackt